English l Ana Sayfa    

  YEŞİLKAYA TOPLULUĞU GRUP FİRMALARI İNSAN KAYNAKLARI YEŞİLKAYA VE TOPLUM  
 

 

 

   
 Organize Sanayi Bölgesi
 MGY Otomotiv
 yprofiling
 MEGEYE Lojistik

 

         

 

Yeşilkaya ailesinin ticari tarihi, 1830’ lu yıllarda, zamanın önemli faaliyetlerinden  biri olan halat ve çuval imalatıyla Konya’da başlamıştır. 1921  ilk resmi kayıtlı  ticaret yılı, 1949 kurumsal ve modern ticaretin başlama yılı, 1950’ li yıllar ise şirket merkezinin İstanbul 'a  taşınma yıllarıdır.

    

 

       

  Aynı yıllarda İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesinde okumakta olan Hasan YEŞİLKAYA, aile işi olan tekstil ticaretinin yanında gayrimenkul ticaretine yönelmiştir. YEŞİLKAYA Grubu, Hasan Beyin o tarihlerde aldığı bu önemli şahsi kararı ile oluşmaya başlamış, attığı hızlı ama güvenilir adımlarla, gayrimenkulün yanı sıra, inşaat ve sanayi alanlarında yeni şirketler kurmuştur.
  Topluluk yapısında bu temel sektörler dışında, tarım, enerji, tekstil ve bilgi teknolojileri alanında etkinlik gösteren kuruluşlarda yer almaktadır.  Bunun dışında uluslar arası temsilcilikleri ile pek   çok sektörde faaliyetlerde bulunmakta ve  grup bu oluşumu marka yönetimi başlığı altında toplamaktadır.

YEŞİLKAYA topluluğu; kurucusu Hasan YEŞİLKAYA’ nın önderliğinde emin adımlarla büyümeye, faaliyet gösterdiği sektörlerde ve yeni pazarlarda yatırımlar yapmaya devam edecektir.

   
     

      2007 ©  Yeşilkaya  06.01.2009  Güncelleme